SZACHY I WARCABY

W dniu 02.03.2017r. Hufiec Pracy zorganizował Turniej Szachów i Warcabów. Celem inicjatywy była promocja sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz integracja młodzieży hufca z różnych szkół. Zawody odbyły się na salce świetlicowej w siedzibie Hufca. W przedsięwzięciu wzięło udział 16 uczestników. Reprezentowali Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach oraz Szkołę Zawodową w Kobylinie.

W pierwszej rundzie rozgrywek warcabowych zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których rozgrywali mecze systemem każdy z każdym. Z każdej grupy wyszło po 2-óch uczestników. W kolejnym etapie rozgrywek uczestnicy rywalizowali systemem pucharowym. Szachiści natomiast konkurowali w 3 osobowej grupie, systemem każdy z każdym. W warcabach od drugiej rundy grano mecz do dwóch wygranych w przypadku remisu rozgrywano 3-cią partię. Za nierozstrzygnięty pojedynek zawodnicy otrzymywali po 0,5 punktu, natomiast za zwycięstwo dopisywany był punkt.

1 (5)2 (6)3 (5)4 (4)5 (3)