Category Archives: 2016-2017

Pieczemy babeczki wielkanocne :)

 3 kwietnia 2017 r. z inicjatywy uczestników Klubu Aktywnych naszego Hufca odbył się „Dzień Integracji międzyszkolnej – pieczemy babeczki wielkanocne dla mieszkańców DPS”.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie przedsięwzięcie przeprowadzono w warsztatach szkolnych ZSS. W szkole ciepło przywitała nas pani dyrektor Dorota Walczak, która życzyła wszystkim znakomitej zabawy i wyjątkowych wypieków. Tym razem pieniądze na zakup potrzebnych surowców do wypieków babek ufundowała dla nas Rada Rodziców przy ZG i ZSZ w Kobylinie.

< Czytaj dalej

SIŁOWANIE NA RĘCE :)

 

W dniu 15.03.2017r. Hufiec Pracy  zorganizował Mistrzostwa w Armwrestlingu. Celem inicjatywy była promocja sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Zawody odbyły się na salce świetlicowej w siedzibie Hufca. W przedsięwzięciu wzięło udział 7 uczestników. Reprezentowali Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy oraz Szkołę Zawodową w Kobylinie. Pojedynki rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych pojedynków.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

 

  1. Rafał K Czytaj dalej

SZACHY I WARCABY

W dniu 02.03.2017r. Hufiec Pracy zorganizował Turniej Szachów i Warcabów. Celem inicjatywy była promocja sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz integracja młodzieży hufca z różnych szkół. Zawody odbyły się na salce świetlicowej w siedzibie Hufca. W przedsięwzięciu wzięło udział 16 uczestników. Reprezentowali Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach oraz Szkołę Zawodową w Kobylinie.

W pierwszej rundzie rozgrywek warcabowych zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których rozgrywali mecze s Czytaj dalej

KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ

W dniu 24.02.2017r. kadra wychowawcza w Krotoszynie przeprowadziła konkurs wiedzy informatycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie współpracujących szkół tj. Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającego do Pracy w Krotoszynie, ZSP w Zdunach oraz ZSP3 w Krotoszynie. Do rywalizacji zostały zaproszone 4 osoby, które nadesłały najlepsze prezentacje multimedialne.

Konkurs składał się z części teoretycznej, w którym uczniowie rozwiązywali test wiedzy oparty na Sylabusie ECDL wersja 5.0., a także z części prak Czytaj dalej

KONKURS BHP

W lutym w Gimnazjum został przeprowadzony przez wychowawców konkurs BHP pod hasłem „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy- BHP”. 

1 (2)Czytaj dalej